Hallgatóknak

Menü megjelenítése

Innovációs tréningek, képzések hallgatóknak

Innovációs tréningek, képzések hallgatóknak
​​​​​​​

​​​​​​​•  Hallgatói programokat támogató tréningek:
​​​​​​​
​​​​​​​A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal „Egyetemi-ÖKO” pályázat során megvalósuló hallgatói programokhoz (pl. startup programok, hackathonok, projekt versenyek, stb.) támogató szolgáltatásként képzések, tréningek, szemléletformáló rendezvények, tudásmegosztást lehetővé tevő workshopok is megrendezésre kerülnek.
A képzési programok fő célja az eredmények magas színvonalú elérésének támogatása.

Online Hallgatói Innovációs Mentorhét

​​​​​​​A hallgatók részére 2022. április 12-14 és 19-21.  között kerül megrendezésre a Hallgatói innovációs mentorhét online környezetben, amely egy innovációs tematikájú tréningsorozat. A mentorhét célja, hogy az innovatív ötlettel rendelkező hallgatókat bevezesse az  innováció-menedzsment világába, illetve ezzel párhuzamosan segítse az érdeklődő hallgatók felkészülését az Innovázió 2.0 Hallgató Innovációs Projektversenyre is.
Az eseményen gondolatébresztő, ismeretterjesztő, inspirációs előadásokra kerül sor, melyek motivációs célja között szerepel az, hogy a hallgatók valamilyen tématerületen megfogalmazhassanak egy megoldástervet a jelenleg fennálló problémák valamelyikére.
​​​​​​​
A 2022/2023-as tanév tavaszi félévében megrendezésre kerülő programon az előadók között számos sikeres vállalat képviselője és startuppere szerepel, mint például a Munch Europe Kft., akik a fenntartható ételrendelés kialakítása révén kötöttek sikeres üzletet a népszerű Cápák között című televíziós sorozat befektetőivel. Az előadók között szerepel még a PortfoLion Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt. képviselője, a PlansLab Kft. pénzügyi és befektetői, tanácsadói. További előadók között szerepel a Grinsect Kft. is, akik a fekete katonalégy tenyésztésével környezetbarát módon, lokálisan előállított prémium fehérjével válaszolnak a fehérje hiányra. A mentorhéten részt vesz a Design Terminal innovációs ügynökség képviselője is, aki a vállalati partnerségeken és tehetséggondozó programokon alapuló tevékenységükről számol be.
Az eseményre szeretettel várunk minden érdeklődő innovatív szemléletű hallgatót és akár oktató, kutató kollégákat is!

Időpont: 2022. április 12-14. és 19-21. között.

​​​​​​​Mentorhét részletes programja

 

•    Hungarian Startup University Program (HSUP):
​​​​​​​E-learning startup képzési program, melyet szabadon választható, két féléves tantárgy keretében vehetnek fel a hallgatók. Az első félév a hallgatók szemléletének formálásáról, az érdeklődés kialakításáról, a motivációról, a szektor bemutatásáról és az alapismeretek átadásáról szól. Az első szemeszter végén minden hallgató egy egyoldalas összefoglalót nyújt be, amely innovációjuk bemutatására szolgál. Az ötletek értékelését követően, a kiválasztott projektek a II. félévben továbbfejleszthetők egy legfeljebb 5 fős csapatban, akik fejenként havi 150 ezer forintos ösztöndíjjal folytathatják innovációjuk fejlesztését. A második félévben innovációs vállalatépítésről, a befektetők világáról, pénzügyi, jogi és cégalapítási ismeretekről szerezhetnek tudást. A szemeszter végén az ösztöndíjban részesülő hallgatóknak egy prototípust vagy egy előrehaladási jelentést kell leadniuk. A program befejeztével a HSUP lehetőséget biztosít az ötlet továbbfejlesztésére is: a résztvevők befektetőknek, inkubátorprogramoknak mutathatják be startupjukat.

Programjaink:

HSUP x MATE hallgatói tréningprogram

A MATE Innovációs Központja által szervezett online tréning fókuszában az innovációs szemléletmód elsajátítása, a self branding és a tudomány kommunikáció áll. Az esemény célja többek közt, hogy potenciális életpályákat és kommunikációs lehetőségeket vázoljunk fel számotokra, mely segítségével igyekszünk támogatni a szakmai életutatokat és bemutatni azoknak egyes verzióit (kutató, vállalkozó, projektmanager típusok).

Az esemény időpontja: 2023.04.26. (szerda) 16.00 – 17.30

Az esemény csatlakozási linkje: ​​​​​​​http://tinyurl.com/4bz783up

Hungarian Startup University Program (I-II.) ​​​​​​​


​​​​​​​

A programok az Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal támogatásával valósulnak meg.