NTP-SZKOLL-22-0031

NTP-SZKOLL-22-0031

Az Állattenyésztési Szakkollégium hallgatóinak gyakorlati és szakmai tudásának fejlesztése

A projekt azonosító száma:

NTP-SZKOLL-22-0031

Kedvezményezett neve:

Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem

A projekt címe:

Az Állattenyésztési Szakkollégium hallgatóinak gyakorlati és szakmai tudásának fejlesztése

A szerződött támogatási összeg:

3 600 000 Ft

A támogatás mértéke:

100%

A projekt kezdete:

2022. 07. 01.

A projekt befejezési dátuma:

2023. 06. 30.

A projekt tartalmának bemutatása:

"Célunk, hogy a pályázati forrásból lebonyolítandó projektünk keretein belül a szakkollégium tagjai olyan lehetőségekhez jussanak, amelyekkel a képzésük során el nem sajátítható releváns gyakorlati tudást szerezhetnek meg. Az őszi kötelezően megvalósítandó 15 órás kurzus keretein belül előadássorozatot szeretnénk szervezni szarvasmarha tenyésztést felölelő témaköröket felölelve. Érintenénk takarmányozási, szaporodásbiológiai és gyakorlati szaporodásbiológiai kérdéseket. Ehhez a tevékenységünkhöz neves szakembereket (pl. állatorvos, egyetemi kutató) kívánunk meghívni, hogy minél szakszerűbben mutassa be az adott témát. Rovarfehérje előállítás témában a Greensect cég szakembereit szeretnénk meghívni, hogy életszerű betekintést adjanak számunkra a szakmájukról. A szarvasmarha-embrió mosási technikát egy szakavatott állatorvos vezeti majd, az ő munkájába fogunk betekinteni. A tavaszi 15 órás kurzus keretein belül a lótartással kapcsolatos kérdéseket fogunk felölelni. Ebben az esetben is hozzáértő lovász, állatorvos illetve egyetemi oktatókat hívunk meg az előadások megtartására. Mindkét 15 órás kurzus esetében sokat fejlődhetnek a hallgatóink az adott témában.
Kétnapos baromfi ágazatos tanulmányutat is szerveznénk, amelynek első estélyén csapatépítő főzést tartanánk. Ebben az esetben baromfitartó telepeket keresnénk meg akik fogadnak minket és szívesen bemutatják a szakkollégisták számár a telepüket. Itt minden esetben az ott dolgozó telepvezető mutatja be számunkra az állatokat, ismerteti a telepen történő munkafolyamatokat. Ez a tanulmányút nagyban segíti a tagjaink baramfiágazatra való komplex rálátását.
Az előző félévben nagy sikert aratott interaktív lovas program újbóli több alkalommal történő megszervezése is a terveink között szerepel, amit egy lovarda bevonásával teszünk meg. Itt a gyakorlatban is megismerhetik a hallgatók a lótartással adódó problémákat. Hústermék minősítési gyakorlatot terveznénk, ahol a hallgatók a hús készáruk minőségének megállapításáról szereznek gyakorlati tudást. Boltban számos terméket vásárlunk, melyeket kis csoportokban minősítenek a hallgatóink és bemutatják a többiek számára is. Ezt követően organolepikus próbával hasonlítják össze az összes terméket. Ezt a programunkat is egyetemi oktató segítségével fogjuk lebonyolítani.
Szeretnénk szervezni egy nyílt estét, ahol a cél a szakkollégiumunk bemutatása, új tagok toborzása egybekötve egy csapatépítő közös főzéssel. 
Pályázat segítségével a különböző érdeklődési körű hallgatók megtalálhatják kedvenc állatfajaikat, de tágíthatják látókörüket is az általunk szervezett programok által. Mivel a kurzus anyagaiból egységes anyag keletkezik, így további évfolyamok tudásbázisát is alakíthatják a megszervezett kurzuson hallottak. Minden esetben az adott állatfaj vagy telep legkíválóbb szakembereivel konzultálunk és hívjuk meg előadónak. Kurzusainkra oktatókat is szívesen fogadunk, így akár élő párbeszéd alakulhat ki oktatók és a gyakorlatban dolgozók között is."